26 Eylül 2010 Pazar

The Hunger Games

İşyerinden sevdiğim bir arkadaşımın verdiği bu kitabı yaklaşık 2 haftalık bir sürede uykuya dalmadan hemen önce 15-20 dakikalık dilimlerle okudum. Her akşam 1 ya da 2 bölüm okuyarak ilerledim diyebilirim.

Aslında konusunu gerçek yaşamdan alan tarihi içerikli kitapları seven biri olarak yazarın kendi dünyasında kurguladığı kitaplara pek ilgi göstermem. Fakat arkadaşımın hatrına kitaba başladım ve kitabın ilk bölümlerinde sıkılmadım desem yalan olur. Ancak ilerledikçe konu beni içine almaya ve merak uyandırıcı bir hale gelmeye başladı. Kitap, her bölümün sonunda, okuyucuda sonraki bölümde neler olacağına dair şiddetli bir merak duygusu yaratmayı çok iyi başarıyor. Lost'u izlemiş olanlar ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır.

Stephen King'in bile "elimden bir türlü bırakamadım… bağımlısı oldum" dediği bu kitabın sürükleyiciliği için çok fazla söze gerek yok. Suzanne Collins'i survivor tarzı bir hikayeyi bu kadar sürükleyici bir hale getirdiği ve modern toplumun yanlışlarına böylesine güzel değindiği için tebrik etmek gerek. Şimdi sırada serinin 2. kitabı Catching Fire var. Bir de The Hunger Games'in filminin çekilmesi gündemdeymiş. Cast belli oldu mu bilmiyorum ama Ellen Page, Katniss Everdeen rolü için biçilmiş kaftan.

Hiç yorum yok:

Blog Widget by LinkWithin